Parafia Świerczynki

Ogłoszenia Duszpasterskie

1. Dziś VI Niedziela Wielkanocna – serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich gości oraz parafian.

2. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek święto śś. Filipa i Jakuba Młodszego, Apostołów; w środę uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; przyszła niedziela to Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego.

3. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o 17.00; w niedzielę litania loretańska po różańcu przed Mszą św. o godz. 8.00. Zapraszamy.

4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30 zostanę poświęcone różańce i książeczki dzieci pierwszokomunijnych. Pierwsza próba w poniedziałek, 13 maja, po Mszy św. o godz. 17.00.

5. Ofiary z przyszłej, drugiej niedzieli miesiąca, zostanę przeznaczone na cele gospodarcze. Składamy ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza polecamy tygodnik „Niedziela”.

7. Organizujemy wyjazd dla młodzieży z klas 7-8, szkół średnich oraz studentów na Lednicę, która odbędzie się 1 czerwca. Wyjazd odbędzie się w godzinach porannych
z przystankiem w Gnieźnie, gdzie zaplanowany jest pierwszy punkt spotkania, a stamtąd udamy się na Pola Lednickie. Koszt wyjazdu będzie uzależniony od liczby osób chętnych. Zaliczkę w kwocie 50zł wpłacamy do 12 maja.