Parafia Świerczynki

Ogłoszenia Duszpasterskie

1. DzIII Niedziela Wielkiego Postu - serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich gości oraz parafian.

2. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego (Dzień Życia oraz Dzieła Duchowej Adopcji) – rocznica utworzenia Diecezji Toruńskiej.

3. Trwa Wielki Post. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki o godzinie 16.30; w Lulkowie o 18.00 lub po Mszy św. wieczornej; nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00. Zachęcamy w tym świętym czasie do korzystania z sakramentu pokuty szczególnie w dni powszednie codziennie prze Mszą św. o godz. 17.00. Można już nabyć karteczki do wielkanocnej spowiedzi świętej.

4. Informujemy, iż trwają prace przy dachu Domu Pogrzebowego. Raz jeszcze Bóg zapłać za składane podczas kolęd na ten cel ofiary.

5. Dzieci zachęcamy do zabrania skarbonek na jałmużnę wielkopostną. Po Wielkanocy skarbonki zostaną zebrane w kościele a ofiary przekazane na cele dobroczynne.

6. Po Mszy św. w zakrystii można jeszcze otrzymać książki pt. „Pasja”. Niech lektura duchowa sprzyja owocnemu przeżyciu Wielkiego Postu.

7. W niedzielę 7 kwietnia rozpoczniemy nasze rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 10 kwietnia. Wtorek podczas rekolekcji będzie dniem naszej spowiedzi parafialnej. Prosimy o zaplanowanie tego terminu, alby również poprzez rekolekcje przygotować się do świąt wielkanocnych.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zygmunta Łopatka z Browiny. Wieczny odpoczynek…

24.03.2019 r.