Parafia Świerczynki

Ogłoszenia Duszpasterskie

1. Dziś XXVI Niedziela Zwykła – serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich gości oraz parafian.

2. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek wspomnienie śś. Aniołów Stróżów; w środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, zakonnika; w czwartek Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Toruniu; w piątek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej; w sobotę wspomnienie NMP Różańcowej.

3. Rozpoczęliśmy miesiąc październik – różaniec w niedzielę przed Mszą św. o godz. 8.00. W dni powszednie o 16.30. Zapraszamy.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź w te dni od godz. 16.30.

5. W sobotę, 7 października, odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

6. Prace konserwatorski podjęte w tym roku to remont schodów, podłogi i drzwi na chórze oraz renowacja krzyża, znajdującego się na zewnątrz kościoła na ścianie wschodniej naprzeciw bramy. Bóg zapłać za ofiary przelewane na ten cel na konto parafialne.

7. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na papieski fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza polecamy tygodnik „Niedziela”.

9. W naszej wspólnocie witamy dziś panią Annę Różyńską, która podejmie się posługi organistki na niedziele, święta, pogrzeby i śluby. Pani Ania jest również skrzypaczką, nauczycielką muzyki, kompozytorką i dyrygentką, prowadzi chóry i zespoły. Dziękujemy za dyspozycyjność i życzymy dobrego i owocnego czasu w naszej parafii.