Parafia Świerczynki

Ogłoszenia Duszpasterskie

1. Dziś XVI Niedziela Zwykła – serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich gości oraz parafian.

2. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek święto św. Marii Magdaleny; we wtorek święto św. Brygidy, Patronki Europy; w środę wspomnienie bł. Kingi, dziewicy; w czwartek święto św. Jakuba Starszego, Apostoła; w piątek śś. Joachima i Anny, Rodziców NMP.

3. Dnia 3 sierpnia będziemy gościć w naszej parafii pielgrzymów wędrujących do Częstochowy (Pielgrzymka Kaszubska, Kociewska oraz ze Świecia). W związku z tym, w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka przed kościołem, aby ich poczęstować obiadem i kawą. Bóg zapłać już teraz za złożone ofiary.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza polecamy tygodnik „Niedziela”.

5. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Grzegorza Kościechę, l. 68 z Kowroza. Zmarła również śp. Idalia Osińska, l. 87 z Różankowa, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek...