Parafia Świerczynki

Ogłoszenia Duszpasterskie

1. Dziś Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego – serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich gości oraz parafian.

2. W kalendarzu liturgicznym we wtorek święto św. Macieja Apostoła; w czwartek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

3. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o 17.00; w niedzielę litania loretańska po różańcu przed Mszą św. o godz. 8.00. Zapraszamy. W poniedziałek `13 maja, z racji na Nabożeństwo Fatimskie i pierwszą próbę dla dzieci komunijnych, majowe razem z procesją fatimską przed Mszą św. o godz. 16.45. W czwartek nabożeństwo majowe również przy figurce św. Andrzeja Boboli w Pigży o godz. 18.00.

4. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.30 zostanę poświęcone różańce i książeczki dzieci pierwszokomunijnych. Pierwsza próba w poniedziałek, 13 maja, po Mszy św. o godz. 17.00 (czyli około 17.30). Z tej racji biuro parafialne czynne będzie w poniedziałek od 16.00 do 16.30.

5. Ofiary z dzisiejszej, drugiej niedzieli miesiąca, zostanę przeznaczone na cele gospodarcze. Składamy ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza polecamy tygodnik „Niedziela”.

7. Organizujemy wyjazd dla młodzieży z klas 7-8, szkół średnich oraz studentów na Lednicę, która odbędzie się 1 czerwca. Wyjazd odbędzie się w godzinach porannych
z przystankiem w Gnieźnie, gdzie zaplanowany jest pierwszy punkt spotkania, a stamtąd udamy się na Pola Lednickie. Koszt wyjazdu będzie uzależniony od liczby osób chętnych. Zaliczkę w kwocie 50zł wpłacamy do 12 maja.

8. W przyszłą sobotę, 18 maja, odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt można składać na parkingu koło „organistówki” w sobotę we wczesnych godzinach porannych, najpóźniej do godz. 8.30!!!