Parafia Świerczynki

Ogłoszenia Duszpasterskie

1. Dz uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła – XXX Niedziela Zwykła – serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich gości oraz parafian.

2. W kalendarzu liturgicznym w środę święto śś. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

3. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu przypomina, że
w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i no
sa. W kościele może przebywać 30 osób.

4. Osoby chore i starsze, które pragną wznowić odwiedziny księdza w pierwszą sobotę miesiąca proszone są o kontakt telefoniczny.

5. W zakrystii do nabycia kalendarz misyjny.

6. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony zmarłym. Można już składać wypominki roczne i jednorazowe. Prosimy o wpisanie godziny Mszy świętej, przed którą maja być odczytywane (z wyjątkiem Mszy św. o 16.00). Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji wypominków.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Zwłaszcza polecamy tygodnik „Niedziela”.

8. Zakończyły się prace konserwatorskie przy Grupie Ukrzyżowania (III etap), figurze św. Jana Ewangelisty oraz Grupie Ukrzyżowania z Domu Pogrzebowego. Serdeczne podziękowania dla strażaków z Lulkowa za zamontowanie Grupy przy Łuku Tęczowym, dla p. Gabrysia Ciesińskiego za pomoc i użyczenie rusztowania. Bóg zapłać za ofiary indywidualne składane na cele remontowo – konserwatorskie.

9. W związku z nowymi zaostrzeniami, w celu ograniczenia liczby osób w jednym czasie przy grobach zmarłych, dnia 1 listopada nie będzie jednej Mszy św. centralnej na cmentarzu o godz. 12.00. Msze św. w tym dniu w kościele, jak w każdą niedzielę, o godz. 8.00, 10.00 w Lulkowie, 11.30 i 16.00 (do 30 osób). Zachęcamy do nawiedzenia i modlitwy przy grobach naszych zmarłych w całym okresie oktawy Wszystkich Świętych, jak również w rozpoczynającym się tygodniu.