Parafia Świerczynki

Ogłoszenia Duszpasterskie

1. Dziś XXV Niedziela Zwykła – serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich gości oraz parafian.

2. W kalendarzu liturgicznym w środę wspomnienie św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; w piątek wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

3. Zapraszamy osoby chętne na pielgrzymkę do Grecji śladami Świętego Pawła. Podróż odbędzie się samolotem. Termin wyjazdu 30.04.2023-7.05.2023. Podczas pielgrzymki zwiedzimy miejsca, gdzie Święty Paweł przebywał i głosił Ewangelię. Możliwość uczestnictwa w Eucharystii, pozwoli nam głębiej duchowo przeżyć ten czas. Poznamy również niesamowitą, grecką kulturę zarówno starożytną jak i współczesną. Szczegółowy plan wyjazdu i harmonogram wpłat umieszczony na tablicy. Zapisy i dodatkowe informacje związane z wyjazdem udziela p. Katarzyna Umińska. Tel kontaktowy na tablicy.

4. Zakupiliśmy nowy kalendarz intencji mszalnych na rok 2023. Do końca września można zamawiać Msze św. gregoriańskie, jubileusze 25 i 50 lecia małżeństwa; „osiemnastki”, za zmarłych w 1 rocznicę śmierci lub inne Msze św. związane z uroczystościami rodzinnymi. Od października będzie można zamawiać wszystkie inne Msze św.

5. W czwartek, 29 września, odbędzie się spotkanie rad parafialnych: duszpasterskiej i ekonomicznej, o godz. 18.00 w plebanii. Zapraszamy.

6. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik „Niedziela” w nowej cenie 10 zł.

7. Ofiary z ubiegłej, drugiej niedzieli miesiąca wyniosły 1912 zł.. Składamy ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać. Ofiary z dzisiejszej niedzieli zostaną przeznaczone na cele WSD naszej diecezji.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marka Sadowskiego, l 49 z Torunia. Wieczny odpoczynek...