Parafia Świerczynki

Ogłoszenia Duszpasterskie

1. Dz XV Niedziela Zwykła - serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich gości oraz parafian.

2. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel.

3. Osoby, które zapisały się na wrześniową pielgrzymkę do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej prosimy o dokonanie wpłaty w wysokości 190 zł do końca sierpnia do p. Katarzyny Umińskiej.

4. Ofiary z dzisiejszej, drugiej niedzieli miesiąca, zostaną przeznaczone na cele gospodarcze. Składamy już teraz ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać. W tym tygodniu rozpoczęły się prace remontowo – konserwatorskie przy Łuku Tęczowym II etap, 4 feretronach i krzyżu procesyjnym. Wkład własny wyniesie 29.000 zł.; całość inwestycji 99.000 zł. Bóg zapłać za wszystkie składane na ten cel ofiary. Konserwowane elementy wrócą do parafii w listopadzie br.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza polecamy tygodnik „Niedziela”.

6. W przyszłą niedzielę, w związku ze zbliżającym się wspomnieniem i XX Tygodniem św. Krzysztofa, odbędzie się zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy.