Parafia Świerczynki

Ogłoszenia Duszpasterskie

1. Dz XIV Niedziela Zwykła – serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich gości oraz parafian.

2. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; w środę wspomnienie św. Jana z Dukli prezbitera; w sobotę święto św. Benedykta, opata.

3. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele.

4. Osoby chętne,które chciałyby pojechać 18 lipca (sobota) autokarem do Pucka na grób śp. ks. Adama Ceynowy prosimy o kontakt z p. Katarzyną Umińską.

5. Pragniemy poinformować, iż rozpoczął się kolejny etap prac konserwatorskich w naszym kościele: przy Grupie Ukrzyżowania (III etap), figurach z domu pogrzebowego i figurze św. Jana Ewangelisty. Całkowity koszt prac wyniesie 71.426, 97 zł, wkład własny: 21.428,57 zł. Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

7. Ofiary z przyszłej, drugiej niedzieli miesiąca, zostaną przeznaczone na cele gospodarcze. Składamy ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

1. Dz XV Niedziela Zwykła – serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich gości oraz parafian.

2. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek wspomnienie śś. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w środę wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek wspomnienie NMP z Góry Karmel.

3. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele.

4. Pragniemy poinformować, iż rozpoczął się kolejny etap prac konserwatorskich w naszym kościele: przy Grupie Ukrzyżowania (III etap), figurach z domu pogrzebowego i figurze św. Jana Ewangelisty. Całkowity koszt prac wyniesie 71.426, 97 zł, wkład własny: 21.428,57 zł. Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel.

5. Od 16 października 2020 do 3 stycznia 2021 nasza Pieta Matki Bożej, za zgodą Kurii Diecezjalnej Toruńskiej, będzie wypożyczona do Muzeum Zamkowego w Malborku na wystawę: „Bilde von Prage. Czeska rzeźba kamienna 1380-1400 w państwie krzyżackim w Prusach”.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, polecamy tygodnik „Niedziela”.

7. Ofiary z dzisiejszej, drugiej niedzieli miesiąca, zostaną przeznaczone na cele gospodarcze. Składamy ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Józefa Wyka, l. 77 z Cegielnika. Wieczny odpoczynek...