Parafia Świerczynki

Ogłoszenia Duszpasterskie

1. Dz VII Niedziela Zwykła – serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich gości oraz parafian.

2. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika; w środę Popielec (Msze św. w Świerczynkach o 9.00 i 17.00, w DPS w Pigży o 16.00 oraz w Lulkowie i Kowrozie o 18.00); w czasie Wielkiego Postu Droga Krzyżowa w Świerczynkach o godz. 16.30, w Lulkowie o godz. 18.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 15.50. Jutro i we wtorek wystawienie od godz. 16.00 do 17.00. Niech modlitwa i obecność przy Jezusie Eucharystycznym przygotują nas dobrze na zbliżający się Wielki Post.

4. Informujemy, iż zostały złożone podania o dotację na remont i renowację Grupy Ukrzyżowania z Łuku Tęczowego (III etap) i figur z Domu Pogrzebowego. Koszt inwestycji wyniesie 73.359 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na ten cel w celu pokrycia wkładu własnego. Bóg zapłać również za wszystkie ofiary przelewane bezpośrednio na konto parafialne.

5. W przyszłym tygodniu, we wtorek 3 marca, o godz. 18.00 w plebanii odbędzie się spotkanie rad parafialnych duszpasterskiej i ekonomicznej. Serdecznie zapraszamy.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza polecamy tygodnik „Niedziela” w nowej cenie 6 zł.

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Bogdana Góra, l. 72 z Łubianki; śp. Sewerynę Jabłońską, l. 88 z Pigży; śp. Irenę Pniewską, l. 49 z Olka. Wieczny odpoczynek...

23.02.2020 r