Parafia Świerczynki

Ogłoszenia Duszpasterskie

1. Dziś Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich gości oraz parafian. W sposób szczególny witamy ks. prof. Stanisława Suwińskiego, wykładowcę UMK, rezydenta w parafii Grzywna, który z okazji odpustu w Lulkowie wygłosił dziś kazania.

2. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; w środę wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy. Przyszła niedziela to I Niedziela Adwentu.

3. W kościołach i kaplicach do odwołania należy zakrywać usta i nos.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Zwłaszcza polecamy tygodnik „Niedziela”.

5. Serdecznie zapraszamy młodzież z naszej Parafii na spotkanie młodych w Wyższym Seminarium Duchownym w Olsztynie, które odbędzie się 26 listopada 2021 r. W programie: wspólna modlitwa, integracja, możliwość zbliżenia się do Boga i poznania nowych osób. Wyjazd odbędzie się o godzinie 16:30, a powrót planujemy około godziny 3:00 w nocy, 27 listopada. Koszt wyjazdu 50 zł.

6. Ofiary z dzisiejszej niedzieli zostaną przeznaczone na cele WSD naszej diecezji.

8. W kościele wystawiony jest karton, do którego można wkładać środki sanitarne, aby wesprzeć fundację Światło z Torunia. Szczegóły na plakacie w gablocie.

9. W tym tygodniu zmarł śp. Andrzej Paczkowski ze Świerczyn, którego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 11.30. Wieczny odpoczynek..