Parafia Świerczynki

Ogłoszenia Duszpasterskie

1. Dziś XXVI Niedziela Zwykła – serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich gości oraz parafian.

2. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera; we wtorek wspomnienie św. Wacława, męczennika; w środę święto śś. Archaniołów, Michała, Gabriela i Rafała; w czwartek wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła; w piątek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; w sobotę wspomnienie św. Aniołów Stróżów.

3. Rozpoczynamy różańcowy miesiąc październik – różaniec w dni powszednia o godz. 16.30. Dzieci i młodzież zapraszamy również na godz. 16.30.

4. W kościołach i kaplicach do odwołania należy zakrywać usta i nos.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w tym dniu od godz. 16.30 do 17.00. Zapraszamy.

6. W najbliższą sobotę, w godzinach porannych, odwiedzimy chorych i starszych z posługą sakramentalną.

7. W tym tygodniu odświeżyliśmy – przez odmalowanie i zakonserwowanie - elementy drewniane naszego Domu Pogrzebowego. Za wykonane prace serdecznie dziękujemy panu Gabrielowi Ciesińskiemu.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Zwłaszcza polecamy tygodnik „Niedziela”.

9. Można zamawiać intencje mszalne na nowy rok 2022 w biurze parafialnym we wtorki i czwartki w godz. 17.30 do 18.00. Intencje można również zamówić telefonicznie.

10. Ponawiamy zaproszenie na 12-dniowy wyjazd do Włoch z Biurem Podróży Żak. Termin kwiecień - maj 2022 roku. Bogaty program zwiedzania. Szczegóły wyjazdu podane na tablicy ogłoszeń.