Parafia Świerczynki

Ogłoszenia Duszpasterskie

1. Dz XXIV Niedziela Zwykła - serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich gości oraz parafian.

2. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek wspomnienie śś. Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa, męczenników; w środę święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski; w piątek wspomnienie śś. Andrzeja Kim Taegon, prezbitera i Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męczenników; w sobotę święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

3. Nasze parafialne dożynki odbędą się dziś, w niedzielę 15 września (tradycyjnie tydzień po dożynkach gminnych). Uroczysta Msza św z błogosławieństwem wieńców dożynkowych o godz. 16.00. Po Mszy św. odbędzie się piknik przed plebanią. Zapraszamy.

4. Osoby zainteresowane Mszami św. gregoriańskimi w roku 2020 proszone są już teraz o zgłaszanie się do biura parafialnego lub do duszpasterzy w celu ustalenia szczegółów. Doświadczenie wskazuje, że zakupiony nowy kalendarz intencji na przyszły rok zapełni się tak szybko (szczególnie jeśli chodzi o niedziele), iż już w październiku nie będzie możliwości zamówienia Mszy gregoriańskich.

5. Zapraszamy chłopców do grona ministrantów naszej parafii. Spotkania dla kandydatów odbywać się będą w soboty o godzinie 9.00. Serdecznie zapraszamy.

6. Ofiary z ubiegłej, drugiej niedzieli miesiąca, wyniosły 1808 zł. Składamy ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać. Ofiary z dzisiejszej niedzieli zostaną przeznaczone na cele WSD naszej diecezji.

7. Została wybrana nowa rada parafialna duszpasterska i ekonomiczna (...). Zaprzysiężenie nowej rady nastąpi w niedzielę 6 października podczas Mszy św. o godz. 11.30, a pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek 8 października o godz. 18.00. Prosimy osoby radne zbierające tacę o wykonywanie tej funkcji do pierwszej niedzieli października, a jednocześnie zachęcamy do dalszej służby jako wolontariusz parafialny.

8. Wyjazd do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej w piątek, 27 września o godz. 5.00 z parkingu parafialnego . Powrót w sobotę około godz. 24.00.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza polecamy tygodnik „Niedziela”.