Parafia Świerczynki

Ogłoszenia Duszpasterskie

1. Dz V Niedziela Wielkanocna - serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich gości oraz parafian. Nabożeństwa Majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św.

2. W kalendarzu liturgicznym w piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

3. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30 obchodzić będziemy rocznicę Komunii św. dzieci, które przyjęły ją po raz pierwszy rok temu. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa. Spotkanie organizacyjne dla dzieci przed rocznicą odbędzie się w środę o godz. 16.00 w kościele.

4. Pragniemy poinformować iż otrzymaliśmy dotację z Urzędu Marszałkowskiego oraz od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na renowację Łuku Tęczowego II etap, 4 Feretronów oraz Krzyża Procesyjnego. Wkład własny parafii wyniesie 30.000 zł. Bóg zapłać za wszystkie składane na ten cel ofiary.

5. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii o. Grzegorza Dobroczyńskiego, jezuitę, z grupą wolontariuszy w ramach projektu Zambia 2019. Wolontariusze będą zbierać ofiary przed kościołem min. na żywność i leki dla dzieci z sierocińca w Kasisi. Więcej o swojej działalności opowiedzą w przyszłą niedzielę.

6. Ofiary z ubiegłej, drugiej niedzieli miesiąca, wyniosły 1820 zł. Składamy ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Zwłaszcza polecamy tygodnik „Niedziela”.