Parafia Świerczynki

Ogłoszenia Duszpasterskie

1. Dziś XV Niedziela Zwykła – serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich gości i parafian.

2. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; we wtorek wspomnienie śś. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w czwartek wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; w piątek wspomnienie NMP z Góry Karmel.

3. W kościołach i kaplicach do odwołania należy zakrywać usta i nos.

4. Informujemy, iż rozpoczęły się prace remontowo – konserwatorskie na naszym chórze. Całkowity koszt inwestycji wynosi 214.000 zł., z czego wkład własny to 64.000 zł. Ponieważ dotacja jest wyjątkowo duża, również wkład własny jest proporcjonalnie wysoki. W związku z tym prosimy, szczególnie tych którzy nie ucierpieli finansowo na pandemii czy lockdownie, o składanie ofiar na ten cel (można w kopercie do tacy lub przelewem na konto parafialne). Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Zwłaszcza polecamy tygodnik „Niedziela”.

6. Zapraszamy osoby chętne na pielgrzymkę do Włoch. Termin wyjazdu 27.04-08.05.2022 tj.12 dni . Bogata oferta zwiedzania. Szczegółowy program oraz cennik podany na tablicy ogłoszeń. Zainteresowanych prosimy o kontakt z panią Katarzyną Umińską.

7. Zapraszamy osoby chętne na 3-dniowy wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej na Podlasiu. Po drodze postój i zwiedzanie Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach. Dwa noclegi w Kodniu w Domu Pielgrzyma. Pratulin. Monaster w Jabłecznej. Termin 7-8-9 września. Cena w zależności od ilości uczestników (około 400 zł). Szczegóły wyjazdu podane na tablicy. Chętnych prosimy o kontakt z panią Katarzyną Umińską.

8. Ofiary z dzisiejszej, drugiej niedzieli miesiąca, zostaną przeznaczone na cele gospodarcze. Składamy już ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

9. Bóg zapłać wszystkim za przygotowanie i przeżycie peregrynacji obrazu św. Rodziny. Niech Święta Rodzina z Nazaretu będzie wzorem do naśladowania dla wszystkich rodzin z naszej parafii a peregrynacja niech wyda obfite owoce duchowe w naszych sercach.