Parafia Świerczynki

Ogłoszenia Duszpasterskie

1. Dziś III Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biblijna. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich obecnych na liturgii.

2. W kalendarzu liturgicznym w piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski (nie obowiązuje post piątkowy). Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza.

3. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu przypomina, że w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa. Obowiązuje również limit osób – w naszym kościele to 12 osób (w kaplicy w Lulkowie 10 osób). Zachęcamy obecnych wiernych do pozostania na zewnątrz kościoła i wysłuchania Mszy św. przez głośniki. Komunii świętej będziemy udzielać również przed kościołem – ks. Piotr tradycyjnie, ks. Marcin na rękę. Dziękujemy za zrozumienie, dostosowanie się do obecnych obostrzeń sanitarnych i prośby Episkopatu Polski.

4. W poniedziałek, 19 kwietnia, po Mszy św. około godz. 17.30 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Po Mszy św. gromadzimy się przed kościołem w maseczkach oraz z zachowaniem dystansu.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Zwłaszcza polecamy tygodnik „Niedziela”.

6. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Edwarda Płazę, l. 86 z Lulkowa; śp. Halinę Szreder, l. 92 z Torunia. Wieczny odpoczynek...