Parafia Świerczynki

Artykuły

1. Dz Niedziela Trójcy Przenajświętszej - serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich gości oraz parafian. Dziś kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.

2. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika; w czwartek uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa (suma w tym dniu o 12.30 i nie ma Mszy św o godz. 16.00; pozostałe Msze św. bez zmian); w piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy nasz odpust parafialny Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Sumie odpustowej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. dr Grzegorz Szumera, rektor WSD w Częstochowie.

3. W związku ze zbliżającą się uroczystością Bożego Ciała, w czwartek 20 czerwca, prosimy o przygotowanie ołtarzy:

w Świerczynkach: 1) przy domu pogrzebowym – Różankowo

2) przy bramie kościoła koło starej szkoły – Piwnice

3) przy domu p. Linkowskiej – Świerczyny

4) koło krzyża przy kościele – Olek, Chorab, Świerczyńskie Łąki, Cegielnik

w Lulkowie: 1) przy p. Rudnickiej – p. Filar, Gabor, Skorupa

2) przy remizie – strażacy

3) Przy figurze Chrystusa Króla – p. Wieczyńscy, Bartkowiak, Leszczyńscy

4) przy kaplicy – rodzice dzieci pierwszokomunijnych i bierzmowanych

4. Ofiary z ubiegłej, drugiej niedzieli miesiąca, wyniosły 1893 zł. Składamy ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

5. Bóg zapłać wszystkim za przygotowanie kartek urodzinowych dla 3 letniej Lilki. Przygotowano 199 kartek, nie licząc tych przesłanych bezpośrednio pocztą. Niech nasze otwarte serca promieniują dalej wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących. Bóg zapłać również p. Katarzynie Umińskiej za przeprowadzenie akcji i przekazanie kartek.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Zwłaszcza polecamy tygodnik „Niedziela”.