Parafia Świerczynki

Inne

KOLĘDA 2021

Kolęda w styczniu 2021 roku będzie miała 2 formy:

A) NADZWYCZAJNA:

Osoby mające obawę przed formą podobną do tradycyjnej zapraszamy w dniu kolędy danego 
odcinka na krótką
liturgię około 15.40. W SOBOTĘ O 13.30. Zapraszamy przedstawicieli rodzin lub wszystkich
(o ile pozostaną na
zewnątrz kościoła przy głośniku). Przy ładnej pogodzie odprawimy całą liturgię przed kościołem.
Podczas nabożeństwa:
- odśpiewamy tradycyjną kolędę - odmówimy modlitwę błogosławieństwa domu - nastąpi poświęcenie wody, którą każdy przyniesie ze sobą w odpowiednim naczynku - otrzymamy modlitwę do odmówienia w domu z pokropieniem domostwa otrzymaną wodą
święconą
- otrzymamy pamiątkowy obrazek kolędowy - będzie można złożyć ofiarę kolędową - odśpiewamy kolędę Wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego. W domu, bez udziału księdza, nastąpi odmówienie otrzymanej modlitwy oraz pokropienie
wodą święconą
przez domowników.
B) PODOBNA DO TRADYCYJNEJ: 1. Z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego (odległość, maseczki itd.). 2. Dla chętnych, którzy się zgłoszą (pod nry tel 506 415 891 lub 691 545 240) – najpóźniej
3 dni przed wyznaczonym terminem
3. Dla osób bez objawów choroby i nie będących na kwarantannie. 4. W 3 możliwych formach: - błogosławieństwo domu/mieszkania z krótką rozmową duszpasterską - błogosławieństwo domu/mieszkania - błogosławieństwo domu/mieszkania od zewnątrz 5. Bez udziału ministrantów. 6. Bez zamawiania intencji mszalnych na kolędzie (można je zamówić telefonicznie lub w
biurze parafialnym)
7. Według następującego porządku: 11 stycznia poniedziałek 16.00 ul. Młodzieżowa, Wschodnia, Zachodnia, Poprzeczna, Bajkowa,
Parkowa, Prosta, Wodna
12 stycznia wtorek 16.00 Pigża, ul. Boboli, Tęczowa, Familijna, Okrężna, Urokliwa,
Zagonowa
16.00 Pigża, ul. Bursztynowa i Szkolna, Kosmiczna, Bliska, Diamentowa,
Szmaragdowa, Rubinowa,
Kwarcowa i okoliczne
13 stycznia środa 16.00 Piwnice 14 stycznia czwartek 16.00 Różankowo Wybudowania (p. Romanowski) i bloki 15 i 16 16.00 Różankowo wieś 15 stycznia piątek 16.00 Różankowo wybudowania las – Zielone Wzgórze 16.00 Różankowo ul. Kamienna i okoliczne 16 stycznia sobota 14.00 Kowróz 18 stycznia poniedziałek 16.00 Leszcz i Świerczynki 19 stycznia wtorek 16.00 Świerczyny 16.00 Lulkowo (od Miler do numerów 14 i 23) (Kocińscy – Fic) 20 stycznia środa 16.00 Lulkowo ul. Graniczna, Odległa, Daleka, Orkanowa, blok nr. 4,
Wichrowa, Zefirkowa, Huraganowa,
Halna, Astronomiczna i okoliczne
21 stycznia czwartek 16.00 Lulkowo (Baran – Piotrowscy) i ul. Planetarna 16.00 Lulkowo (Banasiak - Krużyńscy) 22 stycznia piątek 16.00 Lulkowo (Gimel - Filar) 16.00 Lulkowo (od Gleska do Domu Kolejowego) ul. Księżycowa 23 stycznia sobota 14.00 Lulkowo ul. Kon – Tiki, Brylantowa, Diamentowa, Rubinowa
i okoliczne
14.00 Lulkowo (Bogucki [od strony Kowroza] – Polit)