Parafia Świerczynki

Bóg zapłać ponownie za ofiary przelewane na konto parafialne (nr konta na dole strony). Dziękujemy również tym wszystkim, którzy na stałe, każdego tygodnia, przesyłają drogą elektroniczną ofiarę niedzielną.

W kościołach i kaplicach do odwołania należy zakrywać usta i nos.

Z dniem 20 czerwca br. księża biskupi znoszą dyspensę od uczestniczenia w Mszach św. w niedzielę i uroczystości nakazane.

BIURO PARAFIALNE CZYNNE W PONIEDZIAŁKI I CZWARTKI PO MSZY ŚW WIECZORNEJ DO 18.00 (SPRAWY PILNE TELEFONICZNIE).

W NIEDZIELĘ BIURO NIECZYNNE!

Eucharystia niedzielna uzasadnia i potwierdza całe działanie chrześcijańskie. Dlatego wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt)... Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki. (Katechizm Kościoła Katolickiego 2181)

pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty

Świerczynki 8

87-148 Łysomice